מנועי צמיחה של העסקים הקטנים בינוניים

מנועי צמיחה של העסקים הקטנים בינוניים

עוז גבאי
14.08.2023

שיתוף

אחד הצרכים המרכזיים בעסק קטן ובינוני הנו אשראי לו זקוק העסק כאוויר לנשימה ולמעשה הינו הדלק של כל עסק.

ישנה חשיבות גדולה ומקום נכבד לעסקים הקטנים/בינוניים בכלכלה ובמשק הישראליים, אולם מצבם של אלו לעיתים אינו תואם את חשיבותם, ורבים מהם יושבים כיום מנהלים מלחמת הישרדות בכדי לסגור את החודש בתזרים חיובי. התייקרות הכסף הופכת לנטל משמעותי בהישרדותם של עסקים אלו. הבנקים משמשים בפועל כמקור המימון הכמעט בלעדי לעסקים הקטנים בינוניים, הדבר גורם למחסור בתחרות בשוק האשראי עבורם ולעלות גבוהה מאד של הכסף איתה עם נאלצים להתמודד.

אותו קושי פיננסי המלווה את העסקים הללו, מוביל לסגירה של חלקם מאחר והם לא מצליחים לשרוד באקלים הפיננסי הקיים, וחלקם האחר ניאלץ לבקש יותר ויותר הלוואות, בשיעור שהכפיל את עצמו בשנים האחרונות, וזאת רק בכדי להמשיך להשאיר את הראש מעל קו המים.

קושי זה לא רק מלווה את העסקים עצמם אלא גם את לקוחותיו. מצב המשק היום רגיש יותר ונושא בחובו סיכון גבוה יותר. התקשרות של בית העסק עם לקוחות בסיכון עלול להוביל לפגיעה אנושה ואקוטית בעסק, לעיתים עד לכדי סגירתו. מספר האינדיקציות השליליות במשק (שקים שחזרו, איחורי תשלום וכיו”ב) הוכפל בשנה האחרונה, נתון שלא ניתן להתעלם ממנו…

אם כך, מה המשמעות וחשיבות תזרים חיובי לבית העסק:
ראשית, בבסיס: תזרים חיובי מאפשר לבית העסק לעמוד בהוצאות השוטפות שלו ולשלם לעובדיו בזמן ללא לחצים מיותרים. בנוסף, תזרים חיובי מונע ניצול מסגרות אשראי ונטילת הלוואות המגיעות לריביות גבוהות מאד של 17% ויותר שמכבידות על העסק. כמו כן, הדבר מאפשר לעסק כוח מיקוח משמעותי מול ספקיו – ברגע שיש לבית העסק את היכולת לשלם מידית לספק, היכולת שלו להוזיל עלויות ומחירים עולה דרמטית.
מהצד השני, בצד “ההתקפי והיוזם” של תזרים חיובי, הדבר מאפשר לבית העסק הגדלת הוצאות שיווק שיאפשרו צמיחה בעסק (משיכת וחשיפה לקהל חדש שיגיע לבית העסק), להגדיל מלאי שיאפשר לו לעמוד בביקוש שנוצר, ליזום פעולות עסקיות שיאפשרו לעסק לעבור ממצב מגננה והישרדות למצב של צמיחה, ניצול הזדמנויות עסקיות שצצות לאורך הדרך וכיו”ב.

צורך באמצעי תשלום לעסקאות הגדולות:
במצב הקיים כיום בית העסק זקוק לכלי שיאפשר לו לסגור יותר עסקאות, יותר מהר, יותר פשוט. פתרון שיאפשר לו לסגור עסקאות בסכומים גבוהים שלא ייפגעו במסגרת כרטיס האשראי של הלקוח, שיאפשרו פריסה רחבה וגמישה המותאמת לצרכי הלקוח, בפתרון טכנולוגי דיגיטלי מידי שלא דורש מהלקוח לצאת מבית העסק לאיתור הכסף.

עוד זקוק העסק לפתרון שיאפשר לו קבלת הכסף מידית ולא מדי חודש, כך שיוכל ליהנות מתזרים חיובי, כזה שיאפשר לו לסגור את העסקה ולהמשיך הלאה וללא עננת סיכוני גבייה שאופפת אותו ביום יום, פתרון שמאפשר לו להתרכז בצמיחה של העסק, וכל זאת במחיר הוגן!

לצורך כך בא פתרון התשלומים של פיימנט לעולם –
פתרון תשלום לעסקאות הגדולות.
כזה שיאפשר לעסק את היכולת לסגור עסקה מידית כשהלקוח אצלו.
כזה שיאפשר לעסק לנהל תזרים חיובי בזכות העברת הכסף במלואה תוך יום עסקים
כזה שיאפשר לעסק להימנע מסיכוני גבייה תוך ידיעה שיש לו פתרון תשלום בטוח ששומר עליו
כזה שיאפשר לעסק לעבור ממגננה והישרדות לצמיחה.
פיימנט מחוללת צמיחה בבתי העסק בישראל- לוקחת את כל הכאבים שבתי העסק מתמודדים איתם ביום יום והופכת אותם לכאבי צמיחה.

שיתוף

Payment בועידת העסקים של גלובס 7.8.2023

מחכים לכם עם כל המידע העדכני על המגמות החדשות בעולם הפינטק

Payment משיקה גרסה חדשה, רוצים להתעדכן ראשונים?

להישאר עם היד על הדופק, עם כל העדכונים השוטפים על השקות חדשות, עדכוני גרסה, יישומים ופיתוחים מבית Payment בניוזלטר החודשי

תפריט נגישות